Kategoria

Artykuł, strona 21


Samsung Galaxy S7 edge w kolorze Blue Coral...
Autor: laptopowbateria | Kategorie: Artykuł 
Tagi: artykuł   samsung   blue coral   galaxy s7   samsung galaxy s7  
20 stycznia 2017, 09:59

Samsung Galaxy S7 edge, jeden z najbardziej designerskich smartfonów na rynku, doczekał się nowego koloru. Do palety sześciu odcieni flagowca dołącza teraz siódmy: Blue Coral.

Galaxy S7 edge w nowym wariancie kolorystycznym jest już dostępny w Polsce w ofercie operatorów sieci komórkowych, salonach Samsung Brand Store oraz sklepach z elektroniką.

Samsung Galaxy S7 edge to jeden z tych smartfonów, w których można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Jego wzornictwo, a zwłaszcza zakrzywione krawędzie ekranu, od razu przykuwa wzrok. Na polskim rynku debiutuje właśnie, nowa wersja kolorystyczna flagowca firmy Samsung: Blue Coral. To już szósty wariant Galaxy S7 edge. Pozostałe kolory telefonu to: Black Onyx, Gold Platinum, White Pearl, Silver Titanium oraz Pink Gold.

Samsung Galaxy S7 edge to reprezentant najpopularniejszej serii flagowych smartfonów z Androidem na świecie. To również smartfon, który wyznaczył pewne trendy w świecie urządzeń mobilnych i  wprowadził do niego przynajmniej kilka innowacyjnych rozwiązań, które wykraczają daleko poza sam design.

Jako pierwszy smartfon na rynku Galaxy S7 edge został wyposażony w aparat fotograficzny 12 MP z technologią Dual Pixel. Dzięki niej jakość zdjęć zrobionych za pomocą Galasy S7 edge jest zbliżona do tej znanej z lustrzanek. Aparat w tym smartfonie radzi sobie nawet z najtrudniejszymi warunkami pogodowymi i oświetleniowymi, a fotografie zrobione za jego pomocą zawsze wyróżniają się odpowiednią ostrością i jasnością. Tryb autofocus działa precyzyjnie nawet wówczas, gdy fotografowany obiekt nie jest dostatecznie oświetlony.

To smartfon, który nie boi się żadnych wyzwań. Galaxy S7 edge spełnia normę IP68, czyli jest odporny na wodę i pył. W praktyce oznacza to, że zdjęcia robione w trudnych warunkach pogodowych nie stanowią dla niego żadnego problemu.

To również telefon, który może obyć się bez kabli. Oczywiście można go naładować w klasyczny sposób, ale można też bezprzewodowo. Akumulator o pojemności 3600 mAh ładuje się do pełna w zaledwie 100 minut.

Dzięki funkcji Always On Display, użytkownik nigdy nie przegapi najważniejszych powiadomień, ponieważ te wyświetlą się na smartfonie także wtedy, gdy jego ekran będzie wygaszony.

123456 nadal najpopularniejszym hasłem wśród...
Autor: laptopowbateria | Kategorie: Artykuł 
Tagi: artykuł   bezpieczeństwo   hasła   keeper  
19 stycznia 2017, 10:03

Firma Keeper przygotowała raport, w którym wybrano najpopularniejsze hasła stosowane przez internautów w 2016 roku. Okazuje się, że względem poprzednich lat niewiele się zmieniło. Nadal najpopularniejszym hasłem jest 123456. Dużą popularnością cieszą się także hasła 123456789 czy 111111, co nie jest dobrą wiadomością.

Keeper, firma, która zajmuje się bezpieczeństwem komputerowym, opublikowała raport z podsumowaniem najczęściej stosowanych haseł w poprzednim roku. Niestety, nowy raport sugeruje, że użytkownicy internetu niewiele nauczyli się przez ostatni rok. Ponownie (jak w 2014 czy 2015 roku) najczęściej używanym hasłem było 123456. Takie hasła użyło aż 17% osób, którym przejęto konta.

Co mamy dalej? Na drugim miejscu znalazło się 123456789, a następnie qwerty. Poniżej lista 25 najpopularniejszych w 2016 roku haseł.

Te hasła w 2016 roku były najpopularniejsze

1. 123456 2. 123456789 3. qwerty 4. 12345678 5. 111111 6. 1234567890 7. 1234567 8. password 9. 123123 10. 987654321 11. qwertyuiop 12. mynoob 13. 123321 14. 666666 15. 18atcskd2w 16. 7777777 17. 1q2w3e4r 18. 654321 19. 555555 20. 3rjs1la7qe 21. google 22. 1q2w3e4r5t 23. 123qwe 24. zxcvbnm 25. 1q2w3e

Na liście pojawiają się też takie hasła, jak 18atcskd2w czy 3rjs1la7qe, które na pierwszy rzut oka wydają się mocne. Keeper tłumaczy jednak, że najpewniej zostały stworzone przez boty. Prawdopodobnie z myślą o rozsyłaniu spamu.

Wybieramy tablet - poradnik zakupowy
Autor: laptopowbateria | Kategorie: Artykuł 
Tagi: artykuł   tablety   tablet  
17 stycznia 2017, 09:22

Tabletów na rynku jest ogromny wybór – zakup nie jest więc zadaniem łatwym. Na co zwrócić uwagę, zanim podejmiemy decyzję?

Tablet to w uproszczeniu brakujące ogniwo między smartfonami a laptopami. W założeniu tablety miały łączyć najlepsze cechy obu tych typów urządzeń. Parę lat temu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a do ich popularności przyczynił się iPad. W praktyce okazało się, że wiele osób woli jednak korzystać albo ze smartfona, albo z laptopa i boom na tablety mija, ale nie zmienia to faktu, że wciąż mają one swoich amatorów. Sprawdzają się szczególnie w wypadku młodszych użytkowników - do gier mobilnych oraz do wygodnego korzystania z internetu, a także do oglądania filmów czy czytania e-booków. Jeżeli zdecydujemy się na zakup tabletu, warto wiedzieć, na jakie cechy zwrócić uwagę.

Najważniejsze są:

Dobrze dobrany ekran - nie tylko rozdzielczość, ale też rozmiar i format. Wydajność - w zależności od przeznaczenia tabletu. System operacyjny - Windows, Android lub iOS. Dostępne złącza i moduły - HDMI, NFC, Bluetooth czy też 3G.

Dobrze dobrany ekran

W przypadku tabletu dużo większe znaczenie odgrywa format ekranu niż w przypadku smartfonów. Powód jest niezwykle prosty - prawie wszystkie telefony mają takie same proporcje wyświetlacza i trudno szukać modeli, które wyróżniałyby się na tle konkurencji. W przypadku tabletów jest nieco inaczej. Do wyboru mamy zarówno modele z ekranem w formacie panoramicznym, czyli 16:9 lub 16:10, jak i standardowym 4:3.

Wybór jednego lub drugiego w dużej mierze determinuje też rozmiar przedniego panelu. Tablety 16:9 to modele przede wszystkim 7- i 10,1-calowe. Z kolei format 4:3 zarezerwowany jest dla urządzeń 8- i 9,7-calowych. Co wybrać? Ekran w formacie 16:9 lepiej sprawdzi się w filmach. Z kolei 4:3 to lepszy wybór dla miłoś­ników e-booków, do przeglądania stron internetowych, a także do gier mobilnych.

Nie mniej ważna jest rozdzielczość ekranu. Prosta zasada mówi, że im jest większa, tym lepiej. Nie można jednak przesadzić. Wszystko musi być odpowiednio dopasowane. Zbyt wysoka rozdzielczość w połączeniu z mało wydajnymi podzespołami może skończyć się niezbyt płynnym działaniem urządzenia. Jednak minimum to dzisiaj HD, czyli około 1280 x 720 pikseli. Najlepiej kupować też tablety z ekranami IPS LCD lub AMOLED, ponieważ charakteryzują się najlepszą jakością.

Wydajność

Wydajność jest ważna w przypadku każdego sprzętu - laptopa, komputera stacjonarnego, smartfona czy nawet telewizora. Jednak odnośnie do tabletu nie ma sensu kupować superszybkiego urządzenia, którego możliwości i tak nie wykorzystamy. Jeśli szukamy sprzętu przede wszystkim do czytania e-booków i przeglądania stron internetowych, to nie warto wybierać topowego i zarazem drogiego modelu. Najwydajniejsze konstrukcje sprawdzą się jedynie w przypadku multimediów w wysokiej rozdzielczości, gier i bardziej zaawansowanych aplikacji.

System operacyjny

W przypadku tabletów warto wziąć pod uwagę trzy systemy operacyjne - Windows 10, Android oraz Apple iOS. Wybór powinien być uzależniony głównie od tego, do czego zamierzamy używać urządzenia. Jeśli zależy nam na grach i dużej liczbie aplikacji, to najgorszym wyborem będzie Windows. System Microsoftu stworzony jest przede wszystkim do pracy, oglądania filmów lub czytania. Najbardziej uniwersalny jest Apple iOS, na którym można pracować, grać i odtwarzać multimedia. Z kolei Android jest najlepszym wyborem dla multimediów i gier, ale najgorzej sprawdzi się w pracy, na przykład z pakietem biurowym. Oczywiś­cie na systemie Google dostępne są liczne aplikacje tego typu, więc nie jest tak, że zupełnie się do tego nie nadaje. Po prostu Windows lub iOS są w tym aspekcie lepsze.

Dostępne złącza i moduły

Dzisiejsze smartfony są wyposażone w mnóstwo modułów, które dają im ogromne możliwości łączenia się czy to z internetem, czy też innymi urządzeniami. W przypadku tabletów sytuacja wygląda nieco inaczej i warto dokładnie sprawdzić możliwości danego modelu przed zakupem. O ile Wi-Fi lub Bluetooth to standard we wszystkich urządzeniach, o tyle moduł umożliwiający łączenie się z internetem mobilnym nie znajduje się w każdym modelu. Jeżeli sprzętu będziemy używać jedynie w domu, gdzie mamy sieć Wi-Fi, to nie ma z tym problemu. Jeśli tabletu chcemy używać także poza domem, to koniecznie trzeba kupić model z 3G lub 4G LTE.

Tablet może też mieć złącza, które nie występują w przypadku smartfonów. Najlepszy przykład to wyjście HDMI, dzięki któremu możliwe jest podłączenie urządzenia do telewizora, monitora lub projektora. Jest to ważne szczególnie w sytuacji, gdy chcemy używać tabletu jako urządzenia do odtwarzania multimediów. Przydatny może być także moduł NFC do szybkiego parowania urządzenia, na przykład ze stacjami dokującymi lub bezprzewodowymi słuchawkami.

Najciekawsze modele

Dla graczy: Nvidia Shield Tablet K1

Urządzenie stworzone z myślą o miłoś­nikach gier. Model ma ogromne możliwości. Dodatkowo można dokupić do niego dedykowany kontroler, który znacząco ułatwia zabawę. Jakby tego było mało, na Nvidia Shield K1 wydawanych jest wiele tytułów, które nie są dostępne dla innych urządzeń. Wiele z nich to produkcje znane z konsol i komputerów, na przykład Resident Evil 5, Borderlands 2, Portal czy też Deus Ex: The Fall. To urządzenie stworzone typowo do rozrywki, a przy tym nie kosztuje majątku, cena bowiem wynosi 899 złotych (bez kontrolera). Pad to dodatkowy koszt około 259 złotych. Ten tablet to bardzo wydajny model, który sprawdzi się we wszystkich zastosowaniach.

Wydajny: Huawei MediaPad X2

Godny polecenia jest także Hua­wei MediaPad X2 z niewielkim ekranem LTPS IPS LCD o przekątnej 7 cali, ale rozdzielczości aż 1920 x 1200 pikseli. Dostępny jest w dwóch wersjach - z 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci masowej lub w wariancie z 3 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej. Tablet ma bardzo wydajny procesor HiSilicon Kirin 930 z czterema rdzeniami Cortex-A53 o taktowaniu 1,5 GHz i czterema Cortex-A53 o taktowaniu 2,0 GHz. W tańszej wersji kosztuje około 1400 złotych. Droższy wariant to wydatek rzędu 1750 złotych.

Z Windows 10: Lenovo ThinkPad 10 Tablet 2

Dla miłośników Windows 10 najlepszym wyborem byłby Microsoftu Surface Pro 4. Ale kosztuje ponad 4000 złotych i trudno znaleźć uzasadnienie dla takiego wydatku. Bardzo ciekawą i tańszą alternatywą jest Lenovo ThinkPad 10 Tablet 2, który kosztuje 2500 złotych. Wyposażony jest w 10,1-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci masowej i procesor Intel Atom x7-Z8700. Można powiedzieć, że jest to tak naprawdę hybryda tabletu i laptopa. Nie można od niego oczekiwać wydajności pełnoprawnych komputerów, ale sprawdzi się w najważniejszych zastosowaniach.

Dobry i tani: Xiaomi Mi Pad 2

Urządzenia Xiaomi cieszą się w Polsce bardzo dużą popularnością. Przede wszystkim dlatego, że pomimo dobrych parametrów mają bardzo konkurencyjne ceny. Nie inaczej jest z tabletem Xiaomi Mi Pad 2. Ma on 7,9-calowy ekran o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli oraz czterordzeniowy procesor Intel Atom X5-Z8500 i 2 GB pamięci RAM. Wyposażony jest także w nowe złącze USB typu C. To bardzo ciekawy tablet, który kosztuje zaledwie 800-900 złotych Trudno szukać konkurencyjnego modelu w podobnej cenie.

Z Androidem: Samsung Galaxy Tab

Ciekawym rozwiązaniem dla miłośników multimediów i czytania będzie tablet Samsung Galaxy Tab A 9.7. To rozwiązanie dużo tańsze, ale też skierowane do mniej wymagających użytkowników. Urządzenie ma 9,7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Za wydajność odpowiada cztero­rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, który jednak nie jest demonem prędkości. Galaxy Tab A 9.7 to propozycja dla osób, które szukają tabletu do czytania e-booków, słuchania muzyki czy też przeglądania stron internetowych. Można na nim też pograć w gry, ale te najbardziej wymagające mogą okazać się zbyt dużym wyzwaniem dla podzespołów. Samsung Galaxy Tab A 9.7 można kupić już od 900 złotych.

Z iOS: iPad Air 2

Spośród urządzeń Apple najlepszym wyborem jest iPad Air 2, który można kupić w cenie 1999 złotych za wersję 32 GB lub 2499 złotych za model ze 128 GB pamięci na pliki i aplikacje. Tablet ma ekran w formacie 4:3 o przekątnej 9,7 cala i rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Ogromną zaletą jest 64-bitowy procesor, który - według Apple - jest o 40 procent szybszy od poprzednika. Z kolei układ graficzny ma być aż 2,5 razy wydajniejszy od wcześniejszego modelu. To wszystko sprawia, że iPad Air 2 jest doskonałym narzędziem do zabawy i pracy. Dzięki sporej wydajności posłuży przez kilka najbliższych lat.