Archiwum grudzień 2016, strona 9


Bateria DELL 0PXR51 43Wh
Autor: laptopowbateria | Kategorie: Baterie 
Tagi: baterie do notebooków dell   0pxr51   dell inspiron 15 7547  
21 grudnia 2016, 09:16

Strona główna » Baterie do laptopów » Baterie do notebooków DELL » DELL 0PXR51

Wszystkie nasze 0PXR51 baterie są fabrycznie nowe dlatego nie posiada efektu pamieci, temu możemy zaproponować konkurencyjne ceny , wysoka jakosc! 1 lata gwarancji i 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy dla naszych Klientów .

DELL 0PXR51 bateria

DELL 0PXR51 bateria do laptopa 43Wh 11.1V

Dedykowany do notebooków: DELL bateria do laptopa Pojemność: 43Wh Napięcie: 11.1V Nie.: # DEL2339 Typ: Bateria Li-Ion kolor : czarny

Dodatkowe oznaczenia baterii:

D2VF9 0PXR51

Pasuje do modeli:

Dell Inspiron 15 7547

Jak sprawić, by DELL 0PXR51 bateria twojego laptopa była zdrowa i szczęśliwa?

1. Pierwszy proces ładowania powinien wyglądać tak. Włóż DELL 0PXR51 baterię do laptopa. Podłącz zasilacz do gniazda AC i ładuj do zgaśnięcia kontrolki ładowania, następnie odłącz ładowarkę i dopiero włącz komputer. Rozładuj go całkowicie aż do wyłączenia. Ten proces producent polecił zrobić 3 razy. Polecił również, że jeżeli chcemy usunąć 0PXR51 baterię z laptopa i korzystać z samego zasilacza to należny baterię wyjąc zaraz po jej całkowitym naładowaniu. A co najważniejsze określił żywotność baterii na 300 ładowań (całkowitych).

2. Czy wyjmować DELL 0PXR51 baterię kiedy laptopa używam na kablu? Można. Powinno to pomóc zachować baterię laptopa w dobrym stanie.

3. Baterie nie mogą się przegrzewać. Eksperci z DELL radzą, aby baterię wyjmować jeśli komputer ma pracować wpięty w stację dokującą lub z zewnętrznego zasilania ponad dwa tygodnie.

4. Kiedy i w jakich warunkach przechowywać?DELL twierdzi, że 0PXR51 baterię litowo-jonową warto wyjąć kiedy naładowana jest mniej więcej do połowy - nie więcej - i odłożyć ją w suche miejsce o temperaturze pokojowej. żeby z baterii wycisnąć nie należy jej wciskać do lodówki ani kłaść na słońcu

5. Ważnym elementem układanki jest DELL zasilacz. W bolesnym uproszczeniu - dobry, cechujący się minimalnymi lub wręcz żadnymi wahnięciami napięcia nie wpływa negatywnie na baterię.

Instalacja systemu w netbooku
Autor: laptopowbateria | Kategorie: Artykuł 
Tagi: artykuł   linux   windows   notebook   laptop  
21 grudnia 2016, 09:11

Kupując netbooka otrzymujemy urządzenie bardzo wszechstronne (jak na swoje rozmiary).  Mała waga i wymiary sprawiają że jest chętnie kupowanym narzędziem pracy. W większości przypadków okupione jest to  brakiem standardowych napędów. Tradycyjny talerzowy dysk twardy zastąpiony zostaje lżejszym i wydajniejszym dyskiem SSD, napęd optyczny po prostu  zostaje usunięty. Rozwiązanie to ma jednak jedną sporą wadę -wszystkich beznapędowych komputerów  - instalacja systemu wymaga pewnych umiejętności informatycznych.  Niniejszy poradnik pomoże wszystkim, którzy nie posiadając napędu optycznego, a chcą zainstalować systemy z serii Windows bądź Linux.


Rozdział 1: Przygotowania

Są dwie drogi, by szybko i efektywnie zainstalować kopię systemu operacyjnego na naszym komputerze.

 

1.Instalacja systemu za pośrednictwem kabla UDP sieci LAN (podłączenie typu klient-host). Bardziej zaawansowana, oferująca więcej opcji konfiguracji. W tym przypadku nasz laptop musi posiadać możliwość bootowania przez sieć LAN za pomocą PXE.

2.Instalacja z nośnika wymiennego USB „pendrive”.

 

Żeby skorzystać z drugiej, prostszej drogi, nasz komputer musi posiadać możliwość bootowania z pamięci wymiennej. Możemy to sprawdzić w Biosie w zakładce startup, bądź jej odpowiedniku. Jeżeli taka opcja istnieje (pozycja na liście removable device w boot priority), a my posiadamy dość wolnego miejsca na instalację wybranego systemu (jako przykład użyłam Windowsa XP) na pendrivie możemy śmiało czytać rozdział drugi.

Jednak, gdy nie posiadamy możliwości bootowania z pamięci przenośnych musimy zaopatrzyć się w prze-crossowany kabel UDP, którym połączymy laptopa z innym komputerem działającym pod Linuksem bądź Windowsem XP (Dla Windows 7 i Vista nie istnieje prosty sposób ustawienia serwera PXE).

Niezależnie od wybranej drogi potrzebujemy pliki systemu operacyjnego z oryginalnej płyty bądź jej obraz (Linux, Windows).

Rozdział 2: Instalacja przez USB - Windows

By móc rozpocząć instalację, musimy ściągnąć program HP USB Disk Storage Format Tool, który posłuży nam do przygotowania dystrybucji naszego systemu na nośniku flash. Program instalujemy. Po uruchomieniu ujrzymy taki ekran:

 

Wybieramy Quick Format (by mieć pewność, że żadne zbędne pliki nie będą znajdować się na pendrivie) oraz Create a DOS startup disk. Przy zaznaczaniu drugiej opcji pojawi się możliwość wybrania lokalizacji obrazu MS-DOS. Możemy go pobrać np. z tego adresu .

W oknie dialogowym wybieramy miejsce, gdzie rozpakowaliśmy pliki z pobranego archiwum, a program automatycznie wykryje prawidłowy obraz.

Wciskamy Start. Pojawi się ostrzeżenie, że wszystkie dane zostaną wymazane – wciskamy Tak.

Po zakończeniu procesu, na pendrivie pojawią się trzy pliki.  Pendrivie jest już bootowalny, tak więc wystarczy zmienić w BIOS-ie kolejność bootowania nośników, tak by można było wystartować z naszej przenośnej pamięci. Jednak potrzebujemy jeszcze plików samego Windows’a. Z posiadanej płyty windowsa XP,  kopiujemy katalog i386 na nasz nośnik wymienny. Dodatkowo w internecie warto poszukać pliku wykonywalnego smartdrv. Poprawi on znaczenie szybkość instalacji systemu.

Na sam koniec uruchamiamy ponownie komputer z ustawionym startem z nośnika podłączonego do USB. Po załadowaniu się starego poczciwego DOS’a wydajemy polecenie:

X:\>  smartdrv 1600

I na sam koniec wywołujemy:

X:\>  i386\winnts

Instalacja naszego systemu z pendrive będzie przebiegać identycznie jak z płyty CD.


Rozdział 3: Instalacja z USB – Linuks (Ubuntu)

Jak i przy instalacji Windowsa, tak i przy Linuksie należy odpowiednio przygotować pendrive’a. Najlepiej ściągnąć UNetbootin. Instalujemy oprogramowanie. Formatujemy nośnik (najczęściej wybiera się system Fat32). Następnie uruchamiamy program UNetbootin i wybieramy dystrybucję, którą zamierzamy zainstalować później na komputerze – w naszym przypadku jest to Ubuntu. W zależności, na jakim systemie przygotowujemy pendrive (Windows czy Linuks) wybieramy nośnik.

Po zakończeniu procesu, musimy przejść do BIOS-u, by móc ustawić na bootowanie z pendrive’a. Następnie instalacja zachodzi identycznie jak w przypadku zwykłej instalacji z płyty.

Rozdział 4: Wykorzystanie serwera PXE

Przy korzystaniu z tej metody konieczne będzie skorzystanie z oprogramowania  TFTPDS. Opcjonalnie dla zaawansowanych istnieje możliwość skorzystania z oprogramowania SYSangel.

Pierwszy sposób polecam wszystkim, którzy chcą oszczędzić na czasie i nie potrzebują instalować na raz wielu spersonalizowanych systemów.

Tworzymy katalog c:\PXE (następnie udostępniamy go jako zasób sieciowy w oknie właściwości; na czas instalacji należy wyłączyć oprogramowanie antywirusowe i firewall).

Potrzebne będą nam również pliki mini dystrybucji Linux’a:

Pxelinux.0

Memdisk   (do znalezienia w goole)

Menu.c32

W98se-netboot.IMA (do znalezienia w google)

Wystarczy wygooglować nazwy plików i ściągnąć umieszczając rozpakowane w folderze c:\PXE\.

Następnie tworzymy folder c:\PXE\pxelinux.cfg\, umieszczając w nim plik - default - (bez żadnego rozszerzenia! – by to zrobić w opcjach folderów należy odznaczyć opcję ukrywaj znane rozszerzenia plików). Treść tego pliku powinna wyglądać następująco:

 

DEFAULT menu.c32
TIMEOUT 300
ALLOWOPTIONS 0
PROMPT 0
MENU TITLE PXE Boot System
LABEL NetworkBoot
MENU LABEL ^Network Boot
kernel memdisk
append initrd=w98se-netboot.IMA
LABEL BootNormal
MENU LABEL ^Boot Normal
LOCALBOOT  0

 

 

Przed rozpoczęciem konfigurowania programu upewnijmy się, że nasza karta sieciowa ma włączone DHCP. Konfigurację sprawdzamy

Start ->Panel Sterowania-> opcje sieciowe -> właściwości karty Ethernet(połączenie przewodowe) -> Protokół TCPIP v4

Zaznaczone powinny być pola:
Pobieraj adres IP automatycznie oraz Pobieraj adresy DNS automatycznie.

 

Uwaga!!

Możliwa jest instalacja systemu poprzez PXE i inny niż powyżej sposób podłączenia dwóch komputerów. Jeżeli nie posiadamy routera, a np. switch bądź zwykły (koniecznie wtedy przecrossowany kabel UDP)  możemy ręcznie przypisać adresy IP w ustawieniach tcp/ip windowsa i serwera TFTPD. Pamiętajmy tylko, by wszystkie adresy były z jednej puli.

W tym momencie możemy rozpocząć bootowanie systemu korzystając z naszej konfiguracji. Wystarczy do c:\PXE\ wrzucić katalog i386 z płyty Windowsa. Następnie uruchomić laptopa z opcją bootowania BOOT using PXE.

Po ponownym uruchomieniu załadowane zostaną pliki startowe Windowsa 98. W linii poleceń trzeba wpisać:

 

c:/
Cd i386
WINNT

Dla poprawy transmisji, jak w poprzednim rozdziale możemy do katalogu PXE ściągnąć plik smartdrv.exe i uruchomić go przed wystartowaniem polecenia WINNT (znacząco skróci proces):

Wtedy polecenia będą wyglądać następująco:

c:/
smartdrv
Cd i386
WINNT

Gdyby z jakiś powodów wyżej wymieniony sposób nie satysfakcjonował nas, możemy przeprowadzić spersonalizowaną instalację Windowsa XP. W tym celu zmieniamy zawartość pliku konfiguracyjnego default na:

DEFAULT rescue
PROMPT 0
LABEL rescue
KERNEL kernel
APPEND vga=normal devfs=nomount pxe ramdisk_size=70000 load_ramdisk=1 init=/linuxrc prompt_ramdisk=0 initrd=initrd.gz root=/dev/ram0 rw noacpi noapm pci=noacpi lba acpi=off apm=off

 

Przeprowadzamy konfigurację program sysangel

1.Dla punktu 1.Select Output folder wpisujemy c:\PXE\ (folder nie powinien zawierać dodatkowych plików poza tymi odpowiedzialnymi za rozruch.)

2. Indicate your Windows XP source, wybieramy lokalizację katalogu i386 z płyty Windowsa XP, którego chcesz zainstalować.

3. Enter Windows Serial number opcjonalne jeżeli nie chcemy by windows  prosił nas o klucz podczas instalacji wystarczy wpisać go teraz.

4.Klikamy generuj i czekamy na zakończenie procesu

Gdy tak już się stanie uruchamiamy laptopa i bootujemy go przez PXE. Po chwili pojawi się menu w którym wybieramy Graphical Mode. Po załadowaniu zobaczy coś takiego:

 

Wybieramy to co chcemy zrobić, czyli instalację windowsa (install windows).

W następnym kroku wybieramy Yes, odpowiadając na pytanie o wykrycie serwera poprzez DHCP ( w innym przypadku No i wpisujemy odpowiednie adresy ręcznie.)

Na poniższe pytanie:

 

Odpowiadamy NO.

W następny oknie dialogowym wybieramy SMB://

Kreator w tym oknie pyta nas o adres komputera posiadającego niezbędne pliki. Podajemy IP komputera na którym mamy uruchomiony serwer TFTPD. Jego adres IP wyświetla się w głównym oknie programu.

 

W kolejnych oknach podajemy nazwę udostępnionego katalogu, w którym znajdują się pliki z SYSangel (w naszym przypadku wpisujemy: PXE), nazwę użytkownika np. administrator i w kolejnym oknie jego hasło. Ostatecznie wpisujemy relatywną ścieżkę do źródeł względem katalogu PXE. W naszym przypadku pliki nie znajdują się w żadnym podkatalogu więc wpisujemy / (backslash).

I to wszystko kreator wykona całą czarną robotę. Po restarcie każdy z nas będzie wiedział, co dalej robić.

Dla osób, które mają niewiele wspólnego z informatyką – potrzebują jedynie zainstalować szybko i poprawnie system – polecam instalację poprzez USB, natomiast dla użytkowników zaawansowanych- bądź tych którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności polecam sposób ostatni.

NOWA DO MSI GT72 2QD GT72S 6QF GT80 2QE seria...
Autor: laptopowbateria | Kategorie: Baterie 
Tagi: baterie do notebooków msi   bty-l77  
20 grudnia 2016, 09:38

Strona główna » Baterie do laptopów » Baterie do notebooków MSI » MSI BTY-L77

Wszystkie nasze BTY-L77 baterie są fabrycznie nowe dlatego nie posiada efektu pamieci, temu możemy zaproponować konkurencyjne ceny , wysoka jakosc! 1 lata gwarancji i 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy dla naszych Klientów .

MSI BTY-L77 bateria

MSI BTY-L77 bateria do laptopa 7500mAh/83.25Wh 11.1V

Dedykowany do notebooków:MSI bateria do laptopa Pojemność: 7500mAh/83.25Wh Napięcie: 11.1V Nie.: # MIS2332 Typ: Bateria Li-Ion kolor : czarny

Dodatkowe oznaczenia baterii:

BTY-L77

Pasuje do modeli:

MSI 2PE-022CN, 2QD-1019XCN, 2QD-292XCN, 2QE-209CN, 2QE-212CN, GT72, GT72 2PE-022CN, GT72 2QD-005XCN, GT72 2QD-1019XCN, GT72 2QD-292XCN, GT72 2QE-1679CN, GT72 2QE-1813CN, GT72 2QE-209CN, GT72 2QE-212CN, GT72 6QD-005XCN, GT72 6QD-201XCN, GT72 6QD-839XCN, GT72 6QD-840XCN, GT72 6QE-209CN, GT72S 6QD-007CN, GT72S 6QD-841XCN, GT72S 6QE-007CN, GT72S 6QE-487CN, GT72S 6QF-018CN, GT72S 6QF-054CN, GT72S 6QF-064CN, GT72S 6QF-065CN, GT72S Tobii, GT80, GT80 2QC-221CN, GT80 2QD-042CN, GT80 2QE-034CN, GT80 2QE-035CN, GT80 2QE-040CN, GT80S 6QE-050CN, GT80S 6QE-217CN, GT80S 6QE-218CN, MS-1781, WT72

Jak sprawić, by MSI BTY-L77 bateria twojego laptopa była zdrowa i szczęśliwa?

1. Pierwszy proces ładowania powinien wyglądać tak. Włóż MSI BTY-L77 baterię do laptopa. Podłącz zasilacz do gniazda AC i ładuj do zgaśnięcia kontrolki ładowania, następnie odłącz ładowarkę i dopiero włącz komputer. Rozładuj go całkowicie aż do wyłączenia. Ten proces producent polecił zrobić 3 razy. Polecił również, że jeżeli chcemy usunąć BTY-L77 baterię z laptopa i korzystać z samego zasilacza to należny baterię wyjąc zaraz po jej całkowitym naładowaniu. A co najważniejsze określił żywotność baterii na 300 ładowań (całkowitych).

2. Czy wyjmować MSI BTY-L77 baterię kiedy laptopa używam na kablu? Można. Powinno to pomóc zachować baterię laptopa w dobrym stanie.

3. Baterie nie mogą się przegrzewać. Eksperci z MSI radzą, aby baterię wyjmować jeśli komputer ma pracować wpięty w stację dokującą lub z zewnętrznego zasilania ponad dwa tygodnie.

4. Kiedy i w jakich warunkach przechowywać?MSI twierdzi, że BTY-L77 baterię litowo-jonową warto wyjąć kiedy naładowana jest mniej więcej do połowy - nie więcej - i odłożyć ją w suche miejsce o temperaturze pokojowej. żeby z baterii wycisnąć nie należy jej wciskać do lodówki ani kłaść na słońcu

5. Ważnym elementem układanki jest MSI zasilacz. W bolesnym uproszczeniu - dobry, cechujący się minimalnymi lub wręcz żadnymi wahnięciami napięcia nie wpływa negatywnie na baterię.