Baterie laptopów oferują krótszy czas...
Autor: laptopowbateria | Kategorie: Artykuł 
Tagi: artykuł   laptopy   notebooki   baterie   macbook  
06 kwietnia 2017, 11:03

Which? przetestowało 67 różnych laptopów od siedmiu producentów. Komputery sprawdzono pod kątem czasu pracy na baterii. Sześciu na siedmiu producentów zawyża czas pracy na akumulatorze. Testy ujawniły, że wyniki są gorsze od tego, co twierdzą producenci. Tylko jedna firma obroniła się w testach Which?. Zgadniecie, która to?

Pierwsze dane o czasie pracy laptopa na baterii pochodzą od producenta sprzętu. Okazuje się jednak, że rzeczywistość bywa inna. Which? postanowiło to sprawdzić. W tym celu na warsztat wzięto aż 67 różnych modeli laptopów od siedmiu firm. Sprawdzono komputery marek Acer, Apple, ASUS, Dell, HP, Lenovo i Toshiba.

Testy Which? wykazały, że prawie wszystkie sugerowane czasy pracy na baterii są zawyżane. W niektórych przypadkach naprawdę mocno. Jedynie Apple się obroniło. Firma deklaruje, że jej MacBooki mogą pracować do 10 godzin na jednym naładowaniu baterii. Testy Which? wykazały, że średnio jest to 10 godzin i 15 minut. A jak to wygląda w przypadku innych modeli? Spójrzcie na poniższe wyniki.

Najgorzej sytuacja wygląda w przypadku laptopów HP i Della. Jak nietrudno zauważyć, czasy pracy na baterii potrafią być nawet o około 50% niższe od deklaracji. Dell jednak twierdzi, że wynika to ze specyfiki użytkowania komputerów. Każdy używa ich inaczej i dlatego czasy pracy na baterii są różne. HP z kolei twierdzi, że testuje baterie z użyciem rzeczywistych scenariuszy użycia (jak z pakietem Office) i czasy pracy mogą się różnić w zależności od specyfikacji technicznej, w tym rozdzielczości ekranu.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz