Archiwum - maja 2017

DELL DA24NM130 - Zasilacz kompatybilny ze Dell Venue 7 8 10 11 Pro Tablet

Autor: laptopowbateria | Kategorie: Zasilacz
Tagi: da24nm130, zasilacze do notebooków dell
16. maja 2017 11:03:00

Strona główna » Zasilacze do laptopów » Zasilacze do notebooków DELL » DELL DA24NM130

DA24NM130 zasilacze do laptopów dla Dell Venue 7 8 10 11 Pro Tablet, jakość oferowanych 24W zasilacza wysoką Zrób tanie zakupy online w laptopowbateria.pl ,12 miesięczną gwarancją!

DELL DA24NM130 Zasilacz

 • Dedykowany do notebooków: DELL zasilacz do laptopa
 • Wejście: 100V-240V 1A 50-60Hz
 • Wyjście: 19.5V 1.2A 24W or 5.0V 2.0A
 • Nie.: # DEL17510 GSB302
 • Typ: Zasilacze do laptopów
 • Moc: 24W

cena: 114.66 zł

Dodatkowe oznaczenia baterii:

492-BBNH

 Pasuje do modeli:

Dell Venue 11 Pro, 11, 10, 8, 7

Jak dobrać odpowiedni DELL zasilacz do laptopa?

Parametry zasilania DC (direct current – prąd stały) podane są zazwyczaj pod laptopem na naklejce za napisem INPUT (opisane są trzema parametrami oraz wymiaramy wtyczki):

- napięcie V (volty) DA24NM130 zasilacza powinno się zgadzać z wartością podaną na laptopie - dopuszczalna tolerancja około 1V.
- natężenie prądu A (ampery) powinno być równe lub większe od wartości podanej na laptopie, ten parametr oznacza maksymalny prąd jakim wolno obciążyć zasilacz, o wielkości obciążenia decyduje laptop. Tak więc im większy prąd zasilacza - tym lepiej (nie da się mieć za dużego prądu). Prąd nie może być zbyt mały - może to powodać wyłączanie się komputera.
- moc W(waty) To nic innego jak iloczyn - napięcie razy prąd. Tak jak przy prądzie - jest to maksymalna moc jaką może dać zasilacz. O tym jaka moc w danym momencie jest pobierana DECYDUJE LAPTOP. Tak więc im większa moc zasilacza - tym lepiej (nie da się mieć za dużej mocy). Moc nie może być zbyt mała - może to powodować wyłączanie się komputera.

ACER AP16J8K Baterie do laptopów dla Acer AP16J8K 3ICP6/55/90 seria

Autor: laptopowbateria | Kategorie:
Tagi: ap16j8k, baterie do notebooków acer
16. maja 2017 10:56:00

Strona główna » Baterie do laptopów » Baterie do notebooków ACER » ACER AP16J8K

Wszystkie nasze AP16J8K baterie są fabrycznie nowe dlatego nie posiada efektu pamieci, temu możemy zaproponować konkurencyjne ceny , wysoka jakosc! 1 lata gwarancji i 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy dla naszych Klientów .

ACER AP16J8K bateria do laptopa 4050mah 11.1V

ACER AP16J8K bateria
 • Dedykowany do notebooków: ACER bateria do laptopa
 • Pojemność: 4050mah
 • Napięcie: 11.1V
 • Nie.: # ACE2656
 • Typ: Bateria Li-Ion
 • kolor : czarny
cena : 200.13 zł

Dodatkowe oznaczenia baterii:

Pasuje do modeli:

Acer AP16J8K 3ICP6/55/90 series

Jak sprawić, by ACER AP16J8K bateria twojego laptopa była zdrowa i szczęśliwa?

1. Pierwszy proces ładowania powinien wyglądać tak. Włóż ACER AP16J8K baterię do laptopa. Podłącz zasilacz do gniazda AC i ładuj do zgaśnięcia kontrolki ładowania, następnie odłącz ładowarkę i dopiero włącz komputer. Rozładuj go całkowicie aż do wyłączenia. Ten proces producent polecił zrobić 3 razy. Polecił również, że jeżeli chcemy usunąć AP16J8K baterię z laptopa i korzystać z samego zasilacza to należny baterię wyjąc zaraz po jej całkowitym naładowaniu. A co najważniejsze określił żywotność baterii na 300 ładowań (całkowitych).

2. Czy wyjmować ACER AP16J8K baterię kiedy laptopa używam na kablu? Można. Powinno to pomóc zachować baterię laptopa w dobrym stanie.

3. Baterie nie mogą się przegrzewać. Eksperci z ACER radzą, aby baterię wyjmować jeśli komputer ma pracować wpięty w stację dokującą lub z zewnętrznego zasilania ponad dwa tygodnie.

4. Kiedy i w jakich warunkach przechowywać?ACER twierdzi, że AP16J8K baterię litowo-jonową warto wyjąć kiedy naładowana jest mniej więcej do połowy - nie więcej - i odłożyć ją w suche miejsce o temperaturze pokojowej. żeby z baterii wycisnąć nie należy jej wciskać do lodówki ani kłaść na słońcu

5. Ważnym elementem układanki jest ACER zasilacz. W bolesnym uproszczeniu - dobry, cechujący się minimalnymi lub wręcz żadnymi wahnięciami napięcia nie wpływa negatywnie na baterię.

Microsoft ostro: rządy winny przestać chomikować dziury w zabezpieczeniach

Autor: laptopowbateria | Kategorie: Artykuł
Tagi: artykuł, bezpieczeństwo, microsoft, ransomware
16. maja 2017 10:55:00

Wypowiedź Microsoftu pojawia się teraz nie bez powodu, bo w świetle ostatniego ataku ransomware, który wciąż toczy się cały czas już w ponad setce krajów na świecie. Na blogu Microsoftu dostaje się zarówno firmom technologicznym jak i przede wszystkim strukturom rządowym, które firma wini za przetrzymywanie informacji o dziurach w zabezpieczeniach.

Microsoftwypuścił nawet specjalną łatkę dla dawno nie wspieranego systemu operacyjnego Windows XP. Firma wypowiedziała się takżę w dość ostrych słowach na swoim blogu. Krytykuje ona rządy - według Microsoftu chomikują one informacje na temat różnych dziur w zabezpieczeniach.

Microsoft dość dosadnie przypomina, że rządy chomikują całe sterty różnych luk. Widzimy potem owe dziury dopiero wtedy, gdy pojawią się np. na WikiLeaks. Co więcej, warto przypomnieć, że ransomware WannaCry oparte jest na technologii używanej przez NSA (Narodową Agencję Bezpieczeństwa USA), a prawdopodobnie wystawionej na darknetowej aukcji przez jeden z kolektywów hakerskich. Porównuje się to do sytuacji, gdyby np. rządowi ukradziono jakąś liczbę rakiet Tomahawk, a następnie puszczono w obieg.

Według Microsoftu ostatni atak, czyli taki o naprawdę globalnym zasięgu, to dzwonek na pobudkę zarówno dla klientów, jak i dla firm technologicznych. Firma uważa, że rządy powinny przestać ignorować w ten sposób publikę w sieci - zwłaszcza, gdy wiedzą o różnych dziurach znacznie wcześniej, ale postanawiają o tym milczeć. A potem mleko się wylewa.